Pokud si postavíme dům většinou nás to dostatečně finančně vycucne. Poté stěží zbydou prostředky na nějakou okrasnou zahradu, chodník nebo krásný http://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/akce/jablecny-den-na-zamku-krasny-dvur–1-.aspx plot. Těžko se chceme znovu pouštět do nějaké půjčky či zadlužení. Chceme najít vhodnou, ale pěknou variantu pro naši okrasnou zahradu.

To je často snová a naivní myšlenka. Představě za málo peněz hodně muziky se bude asi většina smát, ale existuje taková varianta. Minimálně v sekci zahrady. Jedná se o rostlinu Tavolník. Je to keř, který patří do čeledi růžovitých rostlin, kde najdeme také růže, které svou jednoduchostí vždy nadchnou. Jde také o velice odolnou rostlinu, přestojí jak mrazy, tak i extrémní vedra.
okrasný most

Navíc patři na trhu mezi cenově velice přívětivé rostliny. Zmůžeme se na něj tedy i v případech, kdy nemáme dostatek finančních prostředků na nákup okrasných rostlin.
Tavolník najdeme v nejrůznějších barvách a tvarech. Vše záleží na ceně.

Kromě Tavolníku jsou nízkonákladové také ovocné stromy, ty si můžeme buď koupit v malé velikosti nebo si jej vypěstovat od semínka. Druhá varianta je však časově velice náročná, a proto je lepší pro krásnou zahradu raději investovat do již vzrostlých rostlin.

Květiny jsou vhodné, pokud chceme zamaskovat nerovnosti nebo nedokonalosti na zahradě. Můžeme je umístit mezi kameny ve skalce, v záhonových obrubách, podél našich cest, schodišť a chodníků. Rostliny nám také můžou poskytnou potřebný stín a okrasu.
rozkvetlý tavolník

V rámci ovocných stromů je lze pěstovat na získávání plodů a okrasa následně působí jako pouze jako druhotný účel.

Je však zapotřebí se o ně řádně starat. I když nám může připadat, že vzrostlé stromy se o sebe postarají samy v období velkých veder jim nesmíme zapomenout poskytnout dostatek vláhy a případně i hnojiva.

Pokud máme dostatečně velký pozemek pro stromy postačí jako přírodní hnojivo posekaná tráva. Ta při hnijícím procesu pouští ke kořenům živiny a zároveň díky její hustotě nepropustí vodu.

Vždy vděčná rostlina
4 (80%)7