Cestování letadlem je v současné době naprosto běžnou věcí. Je to totiž stále dostupnější způsob, jak se dostat z bodu A do bodu B. Největší výhodou na tomto způsobu cestování je však bezesporu rychlost, kdy je možné dostat se z jednoho konce světa na druhý během jednoho dne. Pokud k tomu cestovatelé přičtou ceny za letenky, pak jde o báječný způsob dopravy. Protože však nic není dokonalé, i letecká doprava je zmítána nejrůznějšími problémy.
Problémy se nejčastěji týkají zpožděných nebo dokonce zrušených letů. Je to poměrně běžná záležitost, která však může zklamaným cestovatelům něco přinést – kompenzaci neboli odškodnění.

Oznámení zrušeného letu na letišti

Zjistěte, jak na tom jste právě vy

Pokud se vám stalo, že jste měli letět, ale v důsledku nějakých vlivů jste nikam nakonec neletěli, pak neváhejte zjistit, zdali by nebylo možné získat nějaké peníze nazpět. Jaké důvody mohou být klíčem k úspěšné vyřízené kompenzaci a jaké naopak nikoliv? Zatímco největším důvodem ke kompenzaci vlivem nerealizovaného letu jsou jakékoliv vnitřní problémy v dané společnosti, s odškodněním naopak nepočítejte, když se přihodí cokoliv z následujícího výčtu:

  • Živelné pohromy = příroda je nevyzpytatelná, a proto nelze chtít náhradu za špatné počasí
  • Teroristické útoky = útoky cizích osob nemohou společnosti předpovídat
  • Vaše osobní důvody = již z názvu vyplývá, že za to letecká společnost nemůže

Odletová tabule
Jak můžete vidět, všechny důvody pro to, aby nedostali jakékoliv odškodnění, se týkají důvodů, které společnost jako taková nemůže ovlivnit. Proto se mějte na pozoru, když bude nějaká plánovaná odstávka nebo přímo stávka zaměstnanců ve společnosti. Právě tehdy máte největší šanci na to nějaké finance skutečně dostat zpět. Se získáním vám pak může pomoci například služba claimcloud.cz, která ulehčila starosti již mnoha zklamaným cestovatelům.